Szanowni Członkowie i Sympatycy ISSA Polska, informujemy, że rozpoczęła działalność grupa robocza AI

W grupie AI skupiamy się na obserwowaniu legislacji w RP i w Unii Europejskiej, a także na konsultowaniu aktów prawnych dotyczących wdrażania AI Act (rozporządzenia dotyczącego systemów sztucznej inteligencji) oraz na wypracowaniu dokumentacji potrzebnej do wdrożenia, sprawdzenia, utrzymania, doradztwa w różnych podmiotach dużych i małych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pracach grupy.

 

Grupa robocza – AI

Zapraszamy do udziału w nowych, fascynujących inicjatywach, które wprowadzają nas w nową erę sztucznej inteligencji w Europie. W dobie cyfrowej transformacji, podejmowanie decyzji zorientowanych na przyszłość i inwestowanie w cyberbezpieczeństwo są kluczowe dla utrzymania konkurencyjności i bezpieczeństwa.

 👉 AI Act – rozporządzenie regulujące działalność wybranych systemów sztucznej inteligencji w Unii Europejskiej Podczas dyskusji będziemy konsultować i pracować nad dokumentacją niezbędną do wdrożenia rozporządzenia, sprawdzenia jego skuteczności i utrzymania jego przestrzegania.

 

Prace w grupach będą skupiały się na obserwowaniu legislacji w RP i UE oraz na konsultowaniu aktów prawnych w danej dziedzinie. Będziemy również pracować nad wypracowaniem dokumentacji potrzebnej do wdrożenia, sprawdzenia, utrzymania, a także doradztwa dla różnych podmiotów, zarówno dużych, jak i małych.

To znakomita okazja do nawiązania nowych kontaktów, zdobycia wartościowych umiejętności i praktycznego doświadczenia, które będzie miało bezpośredni wpływ na przyszłość naszych firm i całej Unii Europejskiej.

 

💥 Stan prac organizacyjnych:

W dniu 22.04.2024r. odbyło się drugie spotkanie organizacyjne grupy.

W trakcie spotkania zostały omówione kwestie organizacyjne grupy oraz propozycja stanowiska Issa Polska w prekonsultacjach dotyczących organizacji organów krajowych, których powołanie jest wymogiem AI Act.

Dziękujemy wszystkim obecnym za udział oraz zapraszamy pozostałych Grupowiczów do aktywnego udziału w pracach grup roboczych - razem możemy kształtować przyszłość cyberbezpieczeństwa i interoperacyjności!

 

 Menadżerem grupy KRI jest Katarzyna Gorzkowska

#3-grupa-robocza-legal-ai